Mətbuat şərhi 19 oktyabr 2016
Azərbaycan Respublikasının Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Çexiya Respublikasına səfəri çərçivəsində bu ölkənin müdafiə, daxili işlər, xarici işlər nazirlikləri, Silahlı Qüvvələrin Baş Qərargahı, NATO qərargahı, Avropa Müdafiə Agentliyi və bir sıra digər milli və beynəlxalq təşkilatların dəstəyi ilə keçirilən "Beynəlxalq Gələcək Qüvvələr Sərgisi 2016" da iştirak edir.
60 ölkədən 1200-dən artıq nümayəndənin iştirak etdiyi sərgidə Çexiya, ABŞ, Kanada, Almaniya, Böyük Britaniya, Fransa, İtaliya, Avstraliya, Norveç, İsrail və bir sıra digər ölkələrin hərbi sənaye kompleksinə daxil olan 200-dən artıq şirkətin hərbi təyinatlı məhsulları nümayiş etdirilir.
Sərgidə iştirak edən Azərbaycan nümayəndə heyəti həmin şirkətlərin istehsal etdiyi məhsullar ilə tanış edilərək onların təyinatları barədə ətraflı məlumatlandırılıb.

Defense Minister of Azerbaijan takes part in the "Future Forces International Exhibition 2016"
During the visit to the Czech Republic, the delegation headed by Defense Minister of Azerbaijan, Colonel General Zakir Hasanov, participated in the "Future Forces International Exhibition 2016" carried out with the participation and support of the Ministries of Defense, Interior, Foreign Affairs, and the General Staff of the Armed Forces of Czech Republic, NATO Headquarters, European Defence Agency and a number of other national and international organizations.
Military products of more than 200 companies that are part of the defence industry of Czech Republic, USA, Canada, Germany, Britain, France, Italy, Australia, Norway, Israel and other countries are demonstrated at the exhibition, which brings together more than 1,200 representatives from 60 countries.
During the exhibition the Azerbaijani delegation was acquainted with the products of these companies and fully informed about their appointments.