Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin qurulmasının 103-cü ildönümü münasibətilə səfir Adış Məmmədovun 27 may tarixində “parlamentnilisty.cz” internet xəbər portalında “Azərbaycan Respublikası-dünəndən bu günə” sərlövhəli məqaləsi dərc olunmuşdur.
Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümü münasibətilə səfir A.Məmmədov və səfirliyin əməkdaşları Ulu Öndəri hörmətlə anmış ve portretinin önünə gül dəstələri qoymuşlar.
Səfir A.Məmmədov 9 may tarixində faşizm üzərində qələbənin 76-cı ildönümü münasibətilə Çexiyanın azad edilməsi uğrunda həlak olan əsgərlərin Praqadakı məzarlarını ziyarət etmiş ve gül çələngi qoymuşdur.
3 mart 2021-ci il tarixində səfir Adış Məmmədov Çexiya Parlamentinin Aşağı Palatasının Xarici Əlaqələr Komitəsinin sədri cənab Ondrey Veseli ilə görüşdü.
26 fevral tarixindəPraqada yaşayan azərbaycanlı gənclər Çex Parlamentinin Deputatlar Palatasının qarşısında “Xocalıya Ədalət” şüarı altında səssiz aksiya keçirmişlər
26 fevral tarixində Xocalı Soyqırımının 29-cu ildönümü münasibətilə Azərbaycan Respublikasının Çex Respublikasındakı Səfirliyində Anım mərasimi keçirilmişdir.
19 yanvar 2021-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Çex Respublikasındakı Səfirliyində 1990-cu ilin 20 yanvar qətliamının 31-ci il dönümünə həsr olunmuş tədbir keçirilmişdir.
2 noyabr tarixində Səfir Adış Məmmədov Azadlıq və Birbaşa Demokratiya Partiyasının (SPD) sədri, millət vəkili cənab Tomio Okamura və partiyanın sədr müavini, millət vəkili cənab Yiri Kobza ilə görüşdü.
5 noyabr 2020-ci il tarixində səfir Adış Məmmədov Çex Respublikasının Xarici İşlər naziri cənab Tomaş Petrşiçeklə görüşmüşdür.
Cari ilin 21 oktyabr tarixində Azərbaycan Respublikasının Çex Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Adış Məmmədov etimadnaməsini Çex Respublikasının Prezidenti Zati-Aliləri cənab Miloş Zemana təqdim etmişdir.
20 oktyabr tarixində Azərbaycan Respublikasının Çex Respublikasındakı Səfirliyinin önündə Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən Gəncə şəhərində qətlə yetirilmiş azərbaycanlı mülki şəxslərin xatirəsinə həsr olunmuş xatirə guşəsi təşkil edilmişdir
Cari ilin 24 iyul tarixində Çexiyadakı erməni diasporunun nümayəndələri Azərbaycan Respublikasının Çexiyadakı Səfirliyinin önündə aksiya keçirmişdir
Hikmət Hacıyev: Ermənistanın addımları beynəlxalq ictimaiyyət, o cümlədən Avropa İttifaqı tərəfindən qəti şəkildə pislənilməlidir
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsman) pandemiya dövründə Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən atəşkəs rejiminin növbəti dəfə pozulmasına və tələfatla nəticələnən təxribat cəhdinə etiraz olaraq BƏYANATI
No:158/20, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin bəyanatı
Bütün hüquqlar qorunur. Hər hansı bir lisenziyalı materialdan istifadə etmək üçün əlaqə saxlayın.