PRAQA ŞƏHƏRİNDƏ 20 YANVAR FACİƏSİNİN 30-CU İLDÖNÜMÜNƏ HƏSR OLUNMUŞ FOTOSƏRGİ TƏŞKİL OLUNUB
1 dekabr 2019-cu il tarixində Praqa Hilton Hotelində Diplomatların Həyat yoldaşları Assosiasiyası tərəfindən Beynəlxalq Milad Festivalı təşkil edilib.
02 dekabr 2019
25 iyun 2019-cu il tarixində Praqada Azərbaycan və Çexiya Xarici İşlər Nazirlikləri arasında siyasi məsləhətləşmələr keçirilib.
28 iyun 2019
28 may 2019-cu il tarixində Praqada yerləşən “Prezident” otelində Azərbaycanın Çexiyadakı Səfirliyinin təşkilatçılığı və ölkəmizin Karlovı Varı şəhərindəki Fəxri Konsulluğunun dəstəyi ilə Respublika Gününə həsr edilmiş ziyafət təşkil edilib.
29 may 2019
Çexiyada Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş beynəlxalq şahmat turniri keçirilib
13 may 2019
9 may 2019-cu il tarixində Beynəlxalq Münasibətlərin Təhlili Mərkəzinin İdarə Heyətinin Sədri Fərid Şəfiyev Çexiyanın Karl Universitetinin Fəlsəfə Fakültəsinin tələbələrinə Azərbaycanın müasir tarixi barədə mühazirə oxuyub.
10 may 2019
16-17 aprel 2019-cu il tarixlərində Praqada Avropa İttifaqının (Aİ) Şərq Tərəfdaşlığı Proqramının 10 illiyinə həsr olunmuş tədbir keçirilib.
18 aprel 2019
Azərbaycan Respublikasının Çex Respublikasındakı Səfirliyinin dəstəyi ilə Çex Respublikasının Ruda nad Moravou şəhərində yerləşən orta məktəbin 7-ci və 8-ci sinif şagirdləri üçün Azərbaycana həsr olunmuş tədbir keçirilib.
16 aprel 2019
Praqada Xocalı soyqırımı qurbanlarının anım mərasimi keçirilib.