Azərbaycanın Karlovı-Varı şəhərindəki Fəxri Konsulluğunun təşkilatçılığı, Heydər Əliyev Fondunun dəstəyi ilə Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümünə həsr olunmuş qolf turniri keçirilib.
Praqa şəhərində Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümünə həsr olunmuş həvəskarlar arasında beynəlxalq şahmat turniri keçirilib.
Mayın 5-də IV Ümumdünya Mәdәniyyәtlәrarası Dialoq Forumu çәrçivәsindә Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinin təşkilatçılığı ilə “Sivilizasiyalar arasında mədəni körpülərin qurulmasında parlamentlərin rolu” mövzusunda plenar sessiya keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Çexiyadakı səfiri Fərid Şəfiyev Praqa İqtisad Universitetinin auditoriyası qarşısında çıxış edib
Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinin Aqrar siyasəti komitəsinin sədri c-b Eldar İbrahimovun rəhbərliyi altında nümayəndə heyətinin Çexiyaya səfəri