Çex Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab Miloş Zemana
Çexiya Senatının sədr müavini ulu öndər Heydər Əliyevin məzarını və Şəhidlər xiyabanını ziyarət edib
Azərbaycanla Çexiya arasında istər parlament, istərsə də hökumət səviyyəsində əlaqələr inkişaf edir
Çexiyanın regionları ilə əməkdaşlıq əlaqələrinin inkişafı və dərinləşdirilməsi çərçivəsində Azərbaycanın Çexiyadakı səfiri Fərid Şəfiyev Cənubi Bohemiya regionuna səfər edib.
Azərbaycan-Çexiya əməkdaşlığının inkişaf etdirilməsi ilə bağlı məsələlər müzakirə olunub
Çexiya Parlamenti Senatının sədri Milan Ştex Qazaxıstana səfəri çərçivəsində Azərbaycan pavilyonunu ziyarət edib. Qonağa məlumat verilib ki, Astanada təşkil olunan sərgidə Azərbaycan pavilyonu ən çox ziyarət olunan pavilyonlardandır.
Cari ilin 14 iyul tarixində Çexiyada fəaliyyət göstərən “Azərbaycan Tələbə Şəbəkəsi” təşkilatı tərəfindən 4 iyul 2017-ci il tarixində cəbhə xəttində Azərbaycanın mülki sakinlərinin ölümü ilə nəticələnmiş erməni silahlı qüvvələrinin cinayət əməllərinə etiraz əlaməti olaraq, Praqa şəhərində yerləşən Ermənistanın Çexiyadakı Səfirliyinin qarşısında aksiya keçirilmişdir.
Azərbaycan Respublikasının bəzi kütləvi informasiya vasitələrində mərhum Rəşad Qafarova dair qeyri dəqiq məlumatların yayılması ilə əlaqədar olaraq Azərbaycan Respublikasının Çexiya Respublikasındakı Səfirliyi aşağıdakıları bildirir:
Azərbaycan Respublikasının Çexiyadakı Səfirliyində İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının Praqa Qrupunun toplantısı və iftar yeməyi təşkil edilib